Covidsiz Yaşam Projesi
Cumhuriyet Mah. Çarşı Cad. No:75 Fethiye / Muğla

Covidsiz Yaşam Projesi

FETAV ( Fethiye Turizm Tanıtım, Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı) olarak, Vakıf  senedimizin  amaç ve hizmet konularını tanımlayan 3. Maddesinde belirtildiği üzere;  T.C. Yasalarının sınırları ve Vakıf amaçları uyarınca, tüm insanların sağlıklı yaşam haklarıyla ilgili de çalışmalar yürütmekte, bölgedeki ve ülkedeki tüm insanların  sağlığının korunması ve gelişmesi için çalışmalar yürütmekteyiz.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde ve sonrasında da sağlık çalışmalarını sürdürmeyi hedefleyerek, bu bağlamda Tui Care Foundation tarafından desteklenen “ Covidsiz Yaşam Projesi” ni hazırladık.  Proje, 09 Eylül 2020- 31 Aralık 2020 tarihleri arasında uygulanacaktır.

Bu  süreçte,Fethiye’nin çeşitli mahallelerinde, halka yönelik Covid-19 bilgilendirmeleri yapılması ve maske dağıtımı planlanmıştır.

Projede yaklaşık  3500 kişiye, 20.000 maske dağıtımı hedeflenmiş olup, bilgilendirme broşürleri ve afişlerle de desteklenmiştir.

9 Eylül 2020 tarihinde, saat 14.00 de Kaya’ da ilk toplantı ve projenin tanıtımı  gerçekleştirilmiş ve ardından diğer mahallelerde etkinlik sürdürülmüştür. Salgın hastalığın yaygınlaşması nedeniyle çalışmalara ara verilmiş olup, projede süre uzatımına gidilecektir.